Przejdź do treści

Zastanawiasz się nad tym, czym jest efekt Benjamina Franklina? Chcesz wiedzieć, jak wykorzystać go w sprzedaży OZE?

Efekt Benjamina Franklina a zamykanie bilansu firmy. Zamknięcie bilansowe określane mianem metody Benjamina Franklina opiera się na przedstawianiu klientowi argumentów przemawiających za kupnem produktu lub skorzystaniem z usługi. Nie pomija również tych przeciw. Jest to skuteczna technika, która pozwala na efektywne domknięcie sprzedaży. Jeśli będziesz stosować ją umiejętnie, możesz liczyć na to, że uda Ci […]

Efekt Benjamina Franklina a zamykanie bilansu firmy.

Zamknięcie bilansowe określane mianem metody Benjamina Franklina opiera się na przedstawianiu klientowi argumentów przemawiających za kupnem produktu lub skorzystaniem z usługi. Nie pomija również tych przeciw. Jest to skuteczna technika, która pozwala na efektywne domknięcie sprzedaży. Jeśli będziesz stosować ją umiejętnie, możesz liczyć na to, że uda Ci się sprzedać dany produkt. Efekt Benjamina Franklina doskonale sprawdza się w przypadku odnawialnych źródeł energii. Jeżeli jesteś przedstawicielem handlowym pracującym w branży OZE, powinieneś poznać zamknięcie bilansowe bliżej.

Na czym polega efekt Benjamina Franklina?

Osobę Benjamina Franklina z pewnością kojarzy każdy, kto chociaż w niewielkim stopniu interesuje się historią Stanów Zjednoczonych. Znalazł się on bowiem w gronie Ojców – założycieli USA. W latach 1732 – 1757 ukazywały się cieszące się ogromną popularnością zbiory maksym i porad. Nosiły one tytuł „Almanach biednego Richarda”. W jednym z tomów Franklin zamieścił swoje postanowienie, które odnosiło się do procesu podejmowania decyzji. Wskazywał on, że zależy mu na tym, aby w toku życia było jak najwięcej tych dobrych. To sprawiło, że bazował na argumentach za i przeciw, które spisywał, podejmując wszystkie ważne decyzje. W zależności od tego, których było więcej, stawiał na konkretne rozwiązanie. Stosowana obecnie metoda Benjamina Franklina polega dokładnie na tym samym. Aby domknąć sprzedaż, powinieneś pokazać klientowi, co może zyskać.

Jakie korzyści zyskasz, wykorzystując efekt Bena Franklina w swojej firmie?

Jeśli pracujesz jako handlowiec, z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że jednym z najważniejszych elementów udanych transakcji jest zamknięcie sprzedaży. Scenariuszy można wskazać tyle, ilu klientów. To oznacza, że znalezienie jednego skutecznego sposobu pozwalającego na przekonanie klientów do zakupu produktu jest bardzo trudne. Znane są jednak techniki, które znacznie zwiększają szanse na powodzenie. Do takich zalicza się właśnie metoda Benjamina Franklina.

Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się zmierzyć z klientami, którzy z transakcji wycofywali się w ostatniej chwili, mówiąc, że muszą przemyśleć swoją decyzję. To właśnie w takich przypadkach przydają się skuteczne techniki domykania sprzedaży. Dzięki nim masz szansę na to, aby osiągnąć handlowy sukces.

Metoda Benjamina Franklina a sprzedaż.

Decydując się na stosowanie metody Benjamina Franklina, możesz zyskać szereg korzyści. Pamiętaj, że jest to sposób na to, aby naturalnie wesprzeć podjęcie decyzji przez klienta. Kiedy na kartce spiszecie wspólnie wszystkie za i przeciw, podsumowując rozmowę sprzedażową, możesz mieć pewność, że myśli klienta zostaną uporządkowane.

To również dobry wybór, jeśli zależy Ci na tym, aby podkreślić autonomię kupującego. Jeśli chcesz, aby Twój klient miał poczucie, że sam dokonuje wyboru, zamknięcie bilansowe sprawdza się bardzo dobrze.

Tym, co sprawia, że metoda Benjamina Franklina jest skuteczna jest dawanie klientom poczucia bezpieczeństwa. Odpowiednio przeprowadzona analiza sprawia, że kupujący czuje się zaopiekowany, wie, że uwzględnił wszystkie za i przepis w procesie podejmowania decyzji.

Zamykanie bilansu firmy stosując się zasad Benjamina Franklina.

Zamykanie bilansu firmy z pomocą metody Benjamina Franklina sprawdza się zawsze, kiedy chcesz przeprowadzić rozmowę handlową. Pamiętaj, że jej skuteczność jest szczególnie wysoka wówczas, gdy potraktujesz ją jako technikę wtórną bądź uzupełniającą. Dobrze jest łączyć ją z sekwencją zamknięć. Poleca się ją do stosowania w rozmowach z klientami, którzy wprost mówią, że potrzebują wsparcia i aby podjąć decyzję, niezbędna jest im odpowiednia pomoc.

Benjamin Franklin jako wzór przedsiębiorcy.

Wprowadzona przez Franklina metoda podejmowania decyzji w procesie zakupowym sprawdza się bardzo dobrze. Dzisiaj śmiało można powiedzieć, że stał on się wzorem przedsiębiorcy, pokazując, jak należy prowadzić proces decyzyjny, aby osiągnąć sukces. Zastosowanie metody za i przeciw sprawia, że możliwe staje się ujawnienie zastrzeżeń, które ma klient, a o których do tej pory nie mówił głośno. Dzięki temu można je przedyskutować, rozwiewając wszelkie wątpliwości.

Szybka aplikacja