FAQ

Ceny paneli fotowoltaicznych są bardzo zróżnicowane, dlatego w każdym przypadku ostateczny koszt jest inny. Niemniej jednak instalacja nie wymaga ogromnych nakładów finansowych – ceny paneli zaczynają się od kilkunastu tysięcy złotych.

Panele fotowoltaiczne zapewniają energię elektryczną przez cały rok – również w ciągu ciemnych miesięcy zimowych. Średnie roczne nasłonecznienie powierzchni ziemi w Polsce wynosi 900-1100 kWh/m2 – oznacza to, że rocznie produkowane jest około 110-150 kWh z jednego metra kwadratowego paneli fotowoltaicznych. Warto pamiętać, że Niemcy są liderem w fotowoltaice, a nasłonecznienie jest tam niemal identyczne, jak to w Polsce. Dodatkowo zasoby energii magazynowane są przez 12 miesięcy, dlatego w miesiącach zimowych panele mogą swobodnie korzystać z energii, zgromadzonej w najbardziej słonecznych miesiącach letnich. 

Panele wykorzystują zjawisko fotowoltaiczne, polegające na powstawaniu siły elektromotorycznej po wpływem promieniowania słonecznego. Panele mogą być zainstalowane na gruncie lub na dachu. Następnie łączone są w całość przy pomocy kabla, prowadzącego do inwertera, który z kolei podłączany jest do sieci domowej. Panele produkują energię elektryczną zawsze wtedy, kiedy dociera do nich światło słoneczne. 

Panele fotowoltaiczne pozwalają na zasilanie WSZYSTKICH rodzajów urządzeń – od sprzętów, znajdujących się w każdym gospodarstwie domowych, po maszyny rolnicze czy sprzęt, znajdujący się w firmie. Co ważne, instalacja pozwala na zasilanie ogrzewania elektrycznego, co umożliwia jeszcze większe oszczędności. 

Panele fotowoltaiczne, instalowane przez naszą firmę, przechodzą skomplikowane testy wytrzymałościowe. W ramach testów sprawdzana jest odporność paneli na intensywne opady gradu czy śniegu. Panele mogą wytrzymać nacisk nawet 800 kg/m2. Nie uszkodzi ich również grad, padający z prędkością kilkudziesięciu km/h. Opady deszczu również nie spowodują uszkodzeń. Woda deszczowa skutecznie oczyszcza panele z wszelkich zabrudzeń, dzięki czemu ich wydajność wzrasta. 

Montaż instalacji fotowoltaicznej zajmuje 1-2 dni w przypadku gospodarstwa domowego. Instalacja dla dużego gospodarstwa rolnego lub przedsiębiorstwa może potrwać dłużej, jednak z reguły czas nie przekracza dwóch dni. 

Panele fotowoltaiczne są w 100% bezobsługowe. Nie ma konieczności ingerencji użytkowników na żadnych etapie procesu produkowania energii elektrycznej. Panele posiadają wbudowany moduł, służący do komunikacji. Pozwala ona na monitorowanie ilości wyprodukowanej energii. 

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych systemów, pobieranie energii, zmagazynowanej w sieci, możliwe jest przez 12 miesięcy. W pierwszej kolejności wykorzystywana będzie energia, która zgromadzona była najdawniej, co przekłada się na maksymalną wydajność. Dzięki magazynowanie energii przez 12 miesięcy, panele fotowoltaiczne zaspokajają potrzeby na prąd o każdej porze roku – również w miesiącach zimowych, kiedy ilość światła słonecznego jest mniejsza.